Dagsprogram

  • Dag 1: Hej gänget!

    Vi hoppar på bussen i Trestad och drar ner till Götet! Gött Änna - Glenn Hysén och Micke Målarn - möter oss på Gustav Adolfs torg med en välkomstdrink. Vi checkar in på Kielbåten tillsammans och sedan är det party som gäller hela natten!

  • Dag 2: Mot Dortmund

    Efter en natt av fest sitter en redig frukostbuffé som en smäck. Bussen taxar ut från färjan och vi drar mot Dortmund. I bussen ser vi en legendarisk match och Glenn tjötar om sin karriär - uppskattat! Ingen bussresa med respekt utan ett Quiz! Glenn serverar öl/dryck till torra strupar. Incheckning på hotellet ca kl.15 och sedan höjer vi stämningen ytterligare och laddar med en gemensam middag. Fri hopp och lek resten av kvällen.

  • Dag 3: Röj i Gula väggen

    Vi grundar med hotellfrukost och sedan är det dags för avfärd mot Signal Iduna Park, Borussia Dortmunds hemmaarena. Vi står i klacken på Södra läktaren - även kallad "den gula väggen". Det kommer änna bli ett gött drag! Wolfsburg kan hälsa hem! Vi tar oss i enad trupp tillbaka till hotellet och sedan ger vi järnet på stan.

  • Dag 4: Gött tjöt

    Frukost innan vi drar norrut och ännu en härlig båtresa tillsammans. Ännu en episk match och ännu mer fotbollstjöt från Glenn! Lite påfyllning av öl mm ska hinnas med i bussen innan vi går ombord på båten. Dags för sista natten med gänget!

  • Dag 5: Ledsamt änna

    Frukost ombord och sedan blir det kramkalas på Gustav Adols Torg innan vi vinkar hejdå till Gött Änna. Gött nöjda far vi hem med riktigt goa minnen.