Världsstaden London lockar med shopping, museer, sköna parker att hänga i och en uppsjö av olika restauranger. En stad som London har allt. Och nu har de även ABBA Voyage och vi har biljetter. Ses vi i London?
Världsstaden London lockar med shopping, museer, sköna parker att hänga i och en uppsjö av olika restauranger. En stad som London har allt. Och nu har de även ABBA Voyage och vi har biljetter. Ses vi i London?
För de som bokat anslutning startar resan på hemorten, sedan träffas vi på Landvetter för flygresa till London. När vi landat möter buss upp oss för färd in mot centrum och en rundtur med vår lokalguide. Vid lunchtid är vi på vårt hotell och ställer vårt bagage i bagagerummet och vi kan böra upptäcka London på engen hand. Ca 15:00 får vi checka in på vårt hotell.
Varje morgon får vi en "full English breakfast". Nu har vi tre hela dagar att göra London på. Vi bor bra i Holborn som är ett område fullt av små restauranger, mindre butiker och på kort avstånd når du Westend och alla teatrar och nöjena där. Vill du shoppa så är kanske Oxford Street det som lockar. Även dit kan du promenera!
Museum når du även det på korta avstånd och blir det lite längre så är tunnelbanan lätt att åka!
Dag 2 på kvällen träffas vi i receptionen. En buss hämtar upp oss och vi åker till ABBA Arena för att se ABBA Voyage! Bussen kör oss hem efter showen.
Resans sista dag. Vårt flyg går hem på eftermiddagen. Vi träffas vid lunchtid för färd till flygplatsen med vår transferbuss. Under tidig kväll är vi åter i Göteborg där anslutningsbuss väntar för de som bokat den.
Plats | På- och avstigning | Avresa | Hemkomst | Anslutningstillägg |
---|---|---|---|---|
Ingen anslutning | Jag kommer själv till Landvetter | 00:00 | 00:00 | 0:- |
Lidköping | Plats och tid meddelas ca en vecka före avresa | 00:00 | 00:00 | 395:- |
Ljungskile | Plats och tid meddelas ca en vecka före avresa | 00:00 | 00:00 | 295:- |
Skara | Plats och tid meddelas ca en vecka före avresa | 00:00 | 00:00 | 395:- |
Stenungsund | Plats och tid meddelas ca en vecka före avresa | 00:00 | 00:00 | 295:- |
Trollhättan | Plats och tid meddelas ca en vecka före avresa | 00:00 | 00:00 | 295:- |
Uddevalla | Plats och tid meddelas ca en vecka före avresa | 00:00 | 00:00 | 295:- |
Vänersborg | Plats och tid meddelas ca en vecka före avresa | 00:00 | 00:00 | 295:- |
Vara | Plats och tid meddelas ca en vecka före avresa | 00:00 | 00:00 | 325:- |
Vårgårda | Plats och tid meddelas ca en vecka före avresa | 00:00 | 00:00 | 295:- |
Alingsås | Plats och tid meddelas ca en vecka före avresa | 00:00 | 00:00 | 295:- |
Vi reseverar oss rätten att ändra tiderna. De avgångstider som upplyses på er bokningsbekräftelse gäller.
Avresa | Destination | Lediga platser | Från pris | |
---|---|---|---|---|
17/9-2023 söndag | London med ABBA Voyage Webbpris - rabatt dras av i bokningen per person: 50:- Reseledare: Åsa | > 6 | 9 990:- | Boka |
Nedan kan du läsa de vanligaste frågorna vi får och svaren på dessa. Om du inte kan hitta svaret på din fråga, kontakta oss genom att skicka ett mail till info@resemakarn.nu eller ring till oss på 0521-69535.
Vi styr tyvärr inte över stolsfördelningen på flygplanen, det är flygbolaget som bestämmer vem som sitter var i planet. Var uppmärksam vid incheckning så du får platser brevid ditt ressällskap.
Ja, för alla våra resor med flyg måste du ha pass med dig.
Om du inte har pass med dig kan du avisas från resan och får själv bekosta hemtransport. Passet skall vara giltligt och oskadat.